آیت‌الله کاظم صدیقی عصر امروز در ششمین همایش سراسری بسیج مداحان کشور که در خرم‌آباد برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فاجعه‌ای که به دلیل بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود در منا رخ داد، اظهار داشت: رفع نگرانی و خنثی شدن توطئه آمریکا و پیروزی روزافزونی انقلاب اسلامی در جهت نجات نسل جوان در گرو دین‌داری مداحان اهل‌بیت است.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه ادامه داد: در این محفل که سفره‌دار آن امام حسین (ع) است باید عصمت و طهارت توسط علما، مبلغین به مردم دلداده و عاشق امام حسین یاد داده شود.

امام جمعه موقت تهران افزود: همه در زیر پرچم عزت‌، معرفت، دین‌شناسی،‌ سیاست، حماسه،‌ تسلیم‌ناپذیری و استکبارستیزی که به دست ولی‌فقیه ماست حضور داریم.

وی به سردار شهید مداح جلال ابراهیمی اشاره کرد و گفت: جوان در جوانی با فدا کردن خون خود نزد امام حسین (ع) آبرو می‌خرد و این جوان سربلند مداح نیز این اقدام را انجام داده است.

صدیقی گفت: رزمندگان در راستای حفظ موقعیت و صیانت و دفاع از دین و وطن خود در دوران دفاع مقدس جنگیده‌اند و جوانان امروز نیز باید با همان روح شهادت‌طلبی جهاد فرهنگی را جدی گرفته و در سراسر کشور آماده نبرد باشند.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه خطاب به مداحان اهل‌بیت و ولایت‌مدار هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع) بیان کرد: این هیئت‌ها در تمام استان‌ها دایر می‌شود و شما باید قیام امام حسین (ع) را به وضوح به مردم نشان دهید.

وی معرفت‌افزایی، بصیرت‌افزایی، علم به اعتقاد،‌ احکام و اخلاقیات را از خصوصیات مداحان دانست و گفت: اولین گامی که آن‌ها باید بردارند در راستای عالم‌محوری و علم‌محوری باشد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در چنین شرایطی خداوند بندگانش را به طلبه شدن سفارش کرد و فرمود «عده‌ای از شما در راه آگاهی و شناخت دین قدم بردارید».

وی خطاب به مداحان بیان کرد: مداحان از زمان‌های گذشته و در زمان امامان معصوم ارج و ارزش زیادی داشته‌اند تا جایی که زنان طلا و زینت‌آلات خود را به مداحان می‌دادند.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه تأکید کرد که مداح نباید به دنبال پول باشد و یک خطیب باید همت مردانگی را به‌طور کامل داشته باشد تا جایی که تمام حرف و شعرهای خود را به‌موقع و به منظور کم کردن رو و ذلت ظالمین به کار ببرد.

آیت‌الله صدیقی در ادامه سخنانش به خصوصیات مداحان پرداخت و با بیان اینکه نیاز به آگاهی شرعی برای یک مداح واجب است، گفت:‌ مداحان حتماً باید احکام شرعی را به طور کامل رعایت کنند و مواظب برخورد خود با محرم و نامحرم باشند.

امام جمعه موقت تهران ولایت‌مداری و عالم‌مداری را از دیگر خصوصیات مداحان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در مکتب عصمت و طهارت باید درس دین‌شناسی داده شود تا ترویج اسلام به سراسر جهان امکان‌پذیر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به قیام امام حسین(ع) اشاره کرد و یادآور شد: امام حسین(ع) برای کامل کردن دین و پیروزی حق علیه باطل به شهادت رسید و ما نیز این موضوع را نباید هیچ‌گاه فراموش کنیم.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه اسلام را در معرض دو خطر سکولاریسم و خشونت آمریکا و لندنی دید و گفت: یک‌ طرف قیچی وهابیت است و طرف دیگر آن تشیع لندنی است که اعتقاد به جدایی دین از سیاست دارد.

صدیقی این موضوع را اهانت بزرگی به پیامبر و حضرت علی(ع) دانست و گفت: این نوع تفکر خیانت به خون امام حسین(ع) است، زیرا تا برای پیامبر شرایط به‌وجود آمد در مدینه حکومت و ارتش به‌وجود آورد، پس با رجوع به تاریخ و زندگی پیامبر جدایی دین از سیاست نادرست است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تأکید کرد: این یک موضوع بصیرتی است و تنها برای خام کردن مردم به کار می‌رود. همه می‌دانند که هزاران حاجی کشته‌شده در منا با هدایت و رهبری آمریکا جان خود را از دست دادند.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه آمریکا را پشتوانه عربستان دانست و گفت: در پشت گروه تروریستی داعش و حملات رژیم آل‌سعود به یمن و دیگر مشکلاتی که در کشورهای اسلامی وجود دارد، دست آمریکا را می‌توان دید.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به دشمنی‌های آشکار آمریکا نسبت به اسلام، مسئله اخلاق در مداحی و عزاداری‌های امام حسین(ع) بسیار مهم است و مداحان و هیئت‌ها باید حسادت را به‌طور کامل از وجود خود پاک کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: تهاجم فرهنگی را باید جدی بگیریم و بینش، آگاهی و بصیرت جوانان را بالا ببریم و حرکتی همراه با احساس متکی به عقل در راه امام حسین(ع) آغاز کنیم تا تمام تلاش‌های شیطان غرب و شرق برای نابودی اسلام ناکام بماند.

صدیقی افزود: ما با وجود امام حسین(ع) از تمام فتنه‌های فرهنگی و تکنیک‌های دشمن در امان هستیم و این توفان نمی‌تواند به ما هیچ آسیبی را وارد کند.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه شعار دادن را بسیار مناسب دانست و گفت: شعاری که همراه با معرفت، اخلاق باشد و بوی حسینی بدهد، باید بیش‌تر و پرشورتر مطرح شود.

امام جمعه موقت تهران در پایان جوانان را مسئول هیئت‌‌های عزاداری امام حسین(ع) در سراسر کشور دانست و گفت: با کسب تجربه و یادگیری آموزش‌های لازم این پرچم مقدس را از دست بزرگ‌ترهای خود بگیرید و این روحیه همان روحیه‌ای است که می‌توان گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 ارسال دیدگاه